Fahrettin Kerim Gökay Cad. No: 246/ Göztepe-İST

0216 467 07 23 info@amacanaokulu.com

DRAMA

Çocuk ve Yaratıcı Drama

İnsanın sanattan zevk alabilmesi ve sanatın insan yaşamına katabileceği zenginlikleri değerlendirmesi için bazı hazırlıklara ihtiyacı vardır. Çocuk için bu hazırlıklar okulda başlamalıdır. Rahat ve baskısız bir sınıfta “Yaratıcı Drama” çalışmalarına katılma ve iyi oyunları görme fırsatı verilen çocuk, yaşamının sınırlarını genişletme olanağına kavuşur.

Amaçları arasında; “Yaratıcılık ve Estetik Gelişim”, “Eleştirel Düşünme Yeteneği”, “Sosyal Gelişim ve Düşünme Yeteneği”, “Sağlıklı İletişim Kurabilme”, “Moral ve Manevi Değerlerin Gelişmesi”, “Kendini Tanıma” gibi öğelerin yer aldığı Yaratıcı Drama programı, çocuğun gelişiminde önemli bir yer tutar..

Beş- altı yaş grubu çocuklar hareket özgürlüğü ve fiziksel etkinliğe ihtiyaç duyarlar. Yaratıcı Drama programı bu yaş grubu çocukların “kalıpsız”, “özgür” yaratıcılıklarını yönlendirebilecek ve eğitime dönüştürebilecek bir programdır. Bu açılardan özellikle anaokullarında olması gereken bir çalışmadır. Bu yaş grubu çocuklar için öğrenmenin en güzel yolu oynayarak öğrenme biçimidir; çünkü, çocuk oyuna ihtiyaç duyar.