İsteğimiz; çocuklarımızı Milli Eğitim Bakanlığı’nın belirlemiş olduğu plan ve program doğrultusunda ilköğretime hazırlamak ve yetiştirmektir.

 

            Hazırlık sınıfı olarak ilk hedefimiz; çocuklarımızı fazla sıkmadan el kaslarını geliştirip, güçlendirerek kalem tutma alışkanlığını kazandırmaktır.

 

            Milli Eğitimin belirlemiş olduğu yazım kurallarına dikkat ederek kazandırılmak istenen, çizgilerin belirlenen yönleriyle doğru olarak kavratılmasıdır.

 

            Öğrencilerimizi oyundan koparmadan yuva havasından çıkıp, ilkokula ayak uydurabilen, okul kurallarına uyan, öğretmen-öğrenci ilişkilerinde uyumlu birer çocuk olarak yetiştirmekteyiz.

 

            Amacımız öğrencilerimizi, sadece ilkokula değil, öğrencilik hayatı boyunca karşılaşacağı her türlü zorluğa hazırlamaktır. Ödev yapma alışkanlığını kazandırarak, sorumluluğunun farkında, bilincinde olmasını sağlamaktır.

 

            Bu konuda eğitimli öğretmenlerimizin denetiminde çizgi çalışmaları, matematik çalışmaları olarak çocuklara genel bilgi verilmektedir.

 

            Okuma-yazma çalışmalarında yapılan, pandomim, drama, hikaye tamamlama gibi etkinlikler çocukların kendilerini sözlü olarak anlatmalarını sağlar, kendilerine olan özgüven duygularını artırır ve geliştirir.

 

            Anlatılan bu hedefler doğrultusunda amacımız; çocuğu daha sonraki öğrencilik hayatı boyunca, sıkılmadan, bıkmadan karşılaşacağı zorlukları yenebilen bir birey olarak yetiştirmektir.