Tülay SAKALLIOĞLU

 

1969 – 1970 Öğretim Yılında Tekirdağ Öğretmen Okulundan Mezun olarak Eğitim kadrosuna katıldı.

 

         Kocaeli, İstanbul ve Tekirdağ İllerinde çeşitli okullarda sınıf öğretmenliği ve anasınıfı öğretmenliği yaptıktan sonra Tekirdağ İli’nin Muratlı İlçesindeki, daha önce sınıf öğretmeni olarak çalıştığı, Mithatpaşa İlköğretim Okuluna Okul Müdürü olarak atandı. Yaklaşık 9 yıl Okul Müdürü olarak görev yaptığı okulda çeşitli yeniliklere ve ilklere imza atan Tülay Sakallıoğlu, okulunda ilk anasınıfını da oluşturmuştur.

 

         28 Yıllık öğretmenlik hayatında, gerek Milli Eğitim’den, gerek Bakanlıklardan ve gerekse sivil örgüt kuruluşlarından çeşitli takdirname ve taltifler alan Tülay Sakallıoğlu, emekli olduktan sonra da çok sevdiği eğitim camiasından kopamamış, İstanbul İlinde çeşitli Özel Anaokullarında Okul Müdürü olarak görev almıştır.

 

         Birikimlerini, ilkelerini, düşüncelerini ve amacını öğrencilerine daha iyi aktarabilmek için AMAÇ EĞİTİM KURUMLARINI devir alarak, hiçbir şey kaybetmediği ilk günkü düşünce, ilke ve amaçlarını bu çatı altında sürdürmeye devam etmektedir.

 

         Artık çok sevdiği minik öğrencilerine daha yakın olabilmek, onları daha iyi yetiştirebilmek, en önemlisi onlarla beraber olmak onun için en büyük mutluluktur.

 

         41 Yıllık deneyiminizin ışığıyla bizleri aydınlatmanızı temenni ediyoruz.